تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
صنایع پیچ و مهره آژاکس

صنایع پیچ و مهره آژاکس

پیچ آلن در واقع نوع مدرن شد پیچ شش گوش میباشد بدان معنا که در واقع پیچ آلن برای برطرف کردن ضعف های پیچ شش گوش در ابتدا تولید شد و در طول زمان استاندارد تولید پیچ آلن دستخوش تغییراتی شد تا هم اکنون به استاندارد کامل تولید رسیده است. پیچ آلن طبق استاندارد DIN912 تولید میشود که تبیین کننده نوع گل (کلگی) پیچ، ابعاد بدنده از پای پیچ تا سر پیچ و نوع و ابعاد دنده ها، طول گام و عمق دنده می باشد. بصورت استاندارد پیچ آلن تنها در دو کلاس 8.8 و 12.9 معرفی شده است که تولید هر دو نیز می بایست بصورت نیم دنده صورت پذیرد. اما استفاده گسترده و روز افزون پیچ آلن تولید آن بصورت تمام دنده و در گرید های مختلف آهنی 5.6 و فولاید 10.9 را نیز باعث شده است. گروه صنعتی جنرال استیل وارد کننده پیچ های آلن نیم دنده و تمام دنده در تمامی کلاس ها و از برند های معتبر کره ای، تایوانی و چینی می باشد. مزیت اصلی استفاده از پیچ آلن ایجاد تعادل برابر با تعداد کمتری پیچ می باشد. از این رو با استفاده از پیچ آلن با ایجاد تعداد سوراخ کمتر در قطعه کار نقاط تمرکز تنش که نقاط اصلی شکست قطعه کار هستند کاهش پیدا می کند و با استفاده از تعداد کمتری پیچ وزن کل قاب نیز کمتر خواهد شد.

پیچ آلن استیل در دو گرید A2 , A4 که از استنلس استیل گرید 304 و 316 تولید شده اند موجود می باشد. پیچ آلن استیل معمولا بصورت نیم دنده و 2 نوع گل سر استوانه ای و سر تخت تولید و عرضه میشود. پیچ آلن استیل تنسایلی برابر با 700 مگاپاسکال دارد. از پیچ آلن استیل در اتصالات ماشین آلات مختلف به سبب مقاومت در برابر رطوبت استفاده فراوانی می کنند. پیچ آلن استیل با سر استوانه ای طبق استاندارد DIN912 معمولا نیم دنده با دنده های درشت تولید میشود. بر روی گل پیچ آلن استیل معمولا یکی از دو عدد A2 , A4 بصورت کوچک در جهت دیگر برند تولید کننده حک میشود که بیانگر گرید تولیدی آن می باشد. بدنه خارجی گل پیچ آلن نیز گاهی بصورت خط خط زبر شده می باشد که به منظور افزایش قابلیت های اتصال و باز کردن سریع صورت پذیرد.


تعداد بازدید : 107
برچسب ها : پیچ های آلن , پیچ آلن استیل ,
نوشته شده در تاريخ شنبه 6 بهمن 1397 توسط علیرضا زاهدی اطهر

استاد بولت های فولادی گرید های B7 و B16 هر دو از فولاد پر کربن که در مرحله سخت کاری بر روی آنها عملیات سرمایشی و گرمایشی انجام شده است تولید می شوند. از نظر سختی و تنسایل هر دو گرید استاد بولت فولادی B7 , B16 تنسایلی برابر دارند که در سایز های پایین تر از 1 اینچ برابر با 860 مگاپاسکال می باشد. این عدد با بالاتر رفتن قطر استاد بولت کوچکتر شده و در سایز های بالاتر از 2 و کمتر از 4 اینچ حدود 750 مگاپاسکال و در سایز های بالاتر از 4 اینچ به کمتر از 700 مگاپاسکال میرسد. با وجود مشخصه های مشابهی که دو گرید مختلف استاد بولت فولادی دارند تفاوت اصلی آنها مقاومت در حرارت می باشد. استاد بولت گرید B7 تا دماهای کمتر از 450 درجه سانتی گراد خواص فیزیکی خود را به خوبی حفظ می کند اما در دماهای بالاتر از آن دچار افت شدید مقاومت کششی میشود. حال آنکه استاد بولت گرید B16 برای دماهای بالاتر از 450 درجه سانتی گراد نیز که در شرایط کاری مخصوصا در صنایع نفت و گاز بوجود می آید خواص فیزیکی خود را حفظ می کند.

استاد بولت استیل در واقع میل های تمام دنده از جنس استنلس استیل هستند که بصورت اینچی دنده زنی شده و طبق استاندارد A193 در دستگاه آمریکایی تولید شده اند. استاد بولت استیل در صنایع آب و فاضلاب و نفت و گاز و پتروشیمی استفاده انبوهی دارد. از استاد بولت استیل معمولا در اتصالات فلنج های استنلس استیل در اتصالات لوله های پلی اتیلن و فلزی استفاده فراوانی میشود. استاد بولت استنلس استیل در دو گرید B8 , B8M بیشترین مصرف را دارد. استاد بولت استیل B8 از گرید 304 استیل و استاد بولت استنلس استیل B8M از گرید 316 استیل تولید شده است.


تعداد بازدید : 99
برچسب ها : استاد بولت , استاد بولت استیل ,
نوشته شده در تاريخ شنبه 6 بهمن 1397 توسط علیرضا زاهدی اطهر

پیچ و مهره استیل معمولا در 3 گرید 304، 316 و 310 تولید میشوند که در این میان پیچ و مهره استنلس استیل 304 و 316 که به ترتیب بصورت A2 , A4 نیز شناخته می شوند بصورت گسترده تری مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از گرید های پیچ و مهره استیل دارای خواص مکانیکی مختلفی هستند و برای صنایعی خاص و کاربری ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرند. تنسایل پیچ و مهره های استیل تقریبا برابر و حدود 700 مگاپاسکال می باشد. آنچه گرید های مختلف پیچ و مهره استنلس استیل را متفاوت می سازد مقاومت محیطی آنها در برابر حرارت ،رطوبت و اسید می باشد. در محیط هایی با دمای کاری بسیار بالا معمولا از پیچ و مهره استنلس استیل گرید 310 استفاده میشود. برای محیط های اسیدی ضعیف و محیط های کلریدی استفاده از پیچ و مهره استیل 316 یا گرید A4 پیشنهاد میشود. برای محیط های کاری که صرفا با رطوبت سر و کار دارند نیز از پیچ و مهره استیل 304 استفاده می شود.

پیچ استیل A2 گرید 304 همانطور که گفته شد دارای تنسایل متوسط 700 مگاپاسکال می باشد که بدلیل خواص مکانیکی مقاومت در برابر رطوبت با توجه به تنسایل پایینتر نسبت به فولاد مورد استفاده قرار میگیرد. پیچ استیل A2 در دو شکل شش گوش و آلن تولید و عرضه میشود. از بین دو گرید A2 , A4 پیچ استیل A2 توسط آهنربا نیز تا اندازه ای جذب میشود که در اصطلاح به آن بگیر نیز گفته میشود. مفهوم استنلس استیل بودن پیچ استیل A2 بدان معنا نیست که در هر محیطی از گرما و رطوبت و حتی محیز های اسیدی نیز قابل استفاده و دارای مقاومت کامل است. پیچ و مهره استیل 304 یا پیچ و مهره استیل A2 بیشترین مقاومت محیطی را در برابر رطوبت دارد و در هر 100 سال فقط 0.4 میلیمتر زنگ می زند. این گرید از پیچ استیل مقاومت چندانی در برابر محیط های اسیدی ندارد.


تعداد بازدید : 119
برچسب ها : پیچ و مهره های استیل , پیچ استیل A2 , پیچ استیل A4 ,
نوشته شده در تاريخ شنبه 6 بهمن 1397 توسط علیرضا زاهدی اطهر

پیچ و مهره شش گوش یکی از پرکاربردترین نوع اتصالات صنعتی هستند که در سایزهای مختلف میلیمتری و اینچی، طبق استاندارد های مختلف و با گرید های مختلفی تولید میشوند. پیچ و مهره شش گوش همچنان پر مصرف ترین نوع اتصالات صنعتی از بین شکل های مختلف اتصالات محسوب میشوند که در کلاس های مختلف در سیستم بین المللی و در گرید های مختلف در سیستم آمریکایی تولید میشوند. استاندارد های مختلف تولید پیچ و مهره شش گوش در سیستم بین المللی ISO, EN, ANSI/ASME و در سیستم آلمانی استاندارد DIN و در نهایت در سیستم آمریکایی طبق دستور العمل ASTM تبیین می شوند. نوع دنده های پیچ و مهره های شش گوش در سیستم ASTM آمریکایی اینچی و در سیستم های دیگر میلیمتری می باشد. برتری خاصی بین استاندارد های مختلف تببین شده برای پیچ و مهره شش گوش وجود ندارد و بسته به ماشین آلات مصرفی که ساخت کدام کشور باشند پیچ و مهره شش گوش نیز انتخاب میشوند. بسیاری از دستگاه های صنعتی ساخت کشور آلمان (آلمان فعلی، آلمان شرقی و غربی سابق) هستند و از پیچ و مهره شش گوش استاندارد DIN آلمان استفاده می کنند


تعداد بازدید : 101
برچسب ها : پیچ و مهره های شش گوش ,
نوشته شده در تاريخ شنبه 6 بهمن 1397 توسط علیرضا زاهدی اطهر

پیچ و مهره سازه یا H.V معمولا از گرید 10.9 با حداقل تنسایل 1040 مگاپاسکال و یا 150800 KSI تولید میشوند که با دارا بودن درصد بالایی کربن در ساختار خود مقاومت کششی بالایی را دارا هستند. پیچ و مهره سازه در دستگاه استاندارد آلمانی طبق استاندارد DIN6914 و معمولا در سایز های M12, M16, M20, M22, M24, M30 تولید میشوند. پیچ سازه در دستگاه ایزو با استاندارد ISO7412 و در دستگاه آمریکایی با استاندارد ASTM A320 , A325 بصورت اینچی نیز تولید میشود. پیچ و مهره سازه H.V از فولاد پر کربن همراه با عملیات حرارتی تولید می شوند بنابراین با وجود مقاومت بسیار بالا در برابر خمش و کشش در برابر شرایط محیطی در واقع کمترین مقاومت را دارند و در معرض اسید های رقیق محیطی، باران های اسیدی و رطوبت به سرعت اکسید میشوند. از این رو پیچ و مهره سازه بصورت زینک پلیت یا آبکاری شده گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد.


تعداد بازدید : 96
برچسب ها : پیچ و مهره سازه ,
نوشته شده در تاريخ شنبه 6 بهمن 1397 توسط علیرضا زاهدی اطهر
صفحات وبلاگ
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : Tem98.Ir