تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
صنایع پیچ و مهره آژاکس

صنایع پیچ و مهره آژاکس

گستردگی بسیار از انواع شکل ها، استاندارد ها، متریال، آبکاری ها، نوع دنده و اطلاعات فنی پیچ و مهره ها باعث می شود انتخاب در بین آنها امری کاملا مهندسی بوده و می بایست با بررسی ها و محاسبات دقیق مهندسی و همچنین مشورت با مهندسین خبره در این زمینه صورت پذیرد. هر چند طبق تجربه پیچ و مهره های مصرفی در صنایع مختلف چه از نظر نوع و چه از نظر متریال تا حدودی مشخص هستند، اما با توجه به اهمیت بسیار زیاد اتصالات در طول عمر سازه و ماشین و همچنین مسئله امنیت که از مهمترین فاکتورهای انتخاب اتصالات پیچ و مهره ای است این انتخاب باید با بررسی های بسیار دقیق و با در نظر گرفتن ضرایب امنیتی صورت پذیرد. اولین فاکتور انتخاب نوع پیچ و مهره از انواع شش گوش، آلنی، استاد بولت، انکر بولت و غیره است که این امر بر حسب نوع صنعت که مثلا سازه ساختمانی است یا ماشین آلات صنعتی، استفاده در بتن و غیره صورت می پذیرد. دومین فاکتور انتخاب متریال پیچ و مهره است که با توجه به اینکه متریال های مختلف دارای تنسایل، سختی و مقاومت محیطی متفاوتی هستند با محاسبه دقیق میزان بار وارده به پیچ و مهره، رزونانس حرکت در صورت اعمال بار دینامیک و میزان رطوبت یا اسیدی بودن محیط انتخاب می شود. پس از انتخاب متریال نوبت به تعیین قطر پیچ و نوع دنده ریز و درشت است که با در نظر گرفتن نوع بار استاتیک یا دینامیک و میزان بار وارده قطر انتخاب می شود. انتخاب طول پیچ بسته به فاصله ای که پیچ برای بسته شدن نیاز دارد تعیین می شود. در مرحله بعد انتخاب نوع آبکاری در پیچ و مهره های آهنی و یا فولادی از انواع گالوانیزه سرد، گرم و یا داکرومات با توجه به شرایط آب و هوایی مد نظر قرار می گیرد. متریال بکار رفته در تولید پیچ و مهره جزو اصلی ترین فاکتورهای تعیین کننده قیمت پیچ و مهره است. متریال تیتانیوم به طبق گران قیمت تر از استنلس استیل و فولاد است. متریال استنلس استیل قیمت بالاتری از آهن دارد و بنابراین پیچ و مهره استیل گران قیمت تر از پیچ و مهره آهنی است. علاوه بر جنس و متریال نوع عملیات حرارتی نیز از فاکتورهای موثر در قیمت پیچ و مهره ها است. پیچ و مهره های سازه ای با تنسایل بسیار بالا مثل ASTM A490 بدلیل عملیات حرارتی سختی که دارند قیمت بالایی نیز دارند. پیچ و مهره استاندارد A320 L7 دارای عملیت حرارتی سرمایشی و گرمایشی ویژه ای است و بنابراین قیمت بالایی نیز دارد. در سایز برابر و متریال یکسان نوع آبکاری نیز یکی از فاکتورهای دیگر در قیمت پیچ و مهره ها به شمار می رود. آبکاری داکرومات قیمت بالاتری از آبکاری گالوانیزه دارد. پیچ و مهره گالوانیزه گرم نیز قیمت بالاتری از گالوانیزه سرد دارند. مواردی که اشاره شد پیرامون قیمت پیچ و مهره هایی بود که بصورت انبود تولید شده و خوراک بازار هستند. در مورد پیچ و مهره های کمیاب که نیاز به طراحی های مهندسی دارند قیمت بالاتری نیز دارند. علاوه بر مواردی که قید شد یکی از مهمترین فاکتورها در قیمت پیچ و مهره نوع و دقت در تولید دنده ها است و قیمت پیچ و مهره های خاص که مثلا در صنایع تصلیحات و هوا فضا بکار میروند و میزان لقی دنده این پیچ و مهره ها بسیار کم است نیز بسیار بالا می باشد.

تسمه صنعتی نیز که جزو اتصالات صنعتی بسیار پر کاربرد محسوب میشود در انواع مختلف لاستیکی و ترکیبات لاستیکی تولید میشود. تسمه صنعتی دارای کاربری متعدد و حساسیت های مختلفی است که برخی برای حمل کالای تولید شده به محل بسته بندی استفاده میشوند و برخی در موتورها برای انتقال قدرت و حرکت دورانی از یک پولی به پولی دیگر. اما در این میان تسمه تایمینگ بیشترین میزان حساسیت را دارا می باشد چرا که از تسمه تایمینگ برای تنظیم زمان حرکت قطعات موتور استفاده میشود.


تعداد بازدید : 100
برچسب ها : قیمت پیچ و مهره , انتخاب پیچ و مهره , تسمه , تسمه تایمینگ ,
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 7 فروردين 1398 توسط علیرضا زاهدی اطهر

صنایع پیچ و مهره آژاکس تولید کننده انواع پیچ و مهره های صنعتی شش گوش، پیچ متری، استاد بولت و انکر بولت با بیش از 25 سال سابقه می باشد. پیچ و مهره های شش گوش بصورت نیم دنده و تمام دنده با دنده های میلی متری بصورت فورج سرد تولید میشوند. پیچ و مهره شش گوش در گرید های مختلف آهن ، فولاد و استنلس استیل و در سایز های مختلف از 5 میلی متر تا 36 میلی متر موجود می باشند. تولید پیچ و مهره در تهران صورت گرفته و قابل عرضه سریع در شهرستان ها نیز می باشد.

بارهای وارد بر بلبرینگ ها بر حسب نوع حرکت مکانیکی ماشین آلات متغیر می باشد. تعدد بارهای شعاعی بصورت معمول در قاب های مکانیکی بیشتر است و بنابراین انواع بلبرینگ های صنعتی با قابلیت بار شعاعی و یا لا اقل ترکیبی از بار شعاعی بیشتر است. انواع بلبرینگ سوزنی، بلبرینگ خود تنظیم، بلبرینگ شیار عمیق که پر مصرف ترین نوع بلبرینگ می باشد از این دسته می باشند. بار گذاری بلبرینگ کف گرد بر خلاف بلبرینگ سوزنی بصورت محوری بوده و این بلبرینگ ها برای تعلیق بار محوری طراحی و تولید شده اند.


تعداد بازدید : 110
برچسب ها : انکر بولت , پیچ و مهره در تهران , بلبرینگ ,
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 7 فروردين 1398 توسط علیرضا زاهدی اطهر

پیچ الن استاندارد ایزو طبق کد 4762 طراحی و تولید می شوند. این استاندارد از آلیاژ فولاد با ترکیب شیمیایی کربن 0.2-0.5% فسفر حداکثر 0.035%، گوگرد حداکثر 0.035% و اندکی نیکل، کروم و وانادیوم می باشد که کلاس نهایی 12.9 را حاصل می شود. پیچ آلن کلاس 12.9 طبق استاندارد ایزو شامل عملیات حرارتی شده که گرمایش و سرمایش سریع توسط روغن و گرمایش دوبار تا دمای حداقل 360 درجه سانتی گراد را شامل می شود. پیچ های آلن تولید شده طبق این استاندارد معمولا بدون آبکاری و بصورت سیاه عرضه می شوند و و معمولا قابل مقایسه با پیچ آلن استاندارد آمریکایی با اندکی تفاوت ساختاری و مقاوتی هستند. پیچ آلن در گرید های مختلفی تولید میشود.


تعداد بازدید : 184
برچسب ها : پیچ آلن ,
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 7 فروردين 1398 توسط علیرضا زاهدی اطهر

با توجه به گستردگی و تعدد پیچ و مهره ها از نظر نوع، کارکرد، گل پیچ، جنس و متریال پیچ و مهره، استاندارد تولید، نوع دنده، نوع آبکاری ، سایز و .... سفارش پیچ و مهره ها به منظور دریافت کالای مناسب نیاز به مشخص کردن اطلاعات دقیق آنها دارد. آنچه برای سفارش پیچ و مهره نیاز است به قرار زیر است :

1. نوع پیچ و مهره

پیچ و مهره ها در اشکال بسیار وتعددی از شش گوش، نوک مته ای، پیچ چوب، پیچ آلن، استاد بولت، خودکار و غیره تولید میشوند. انتخاب نوع پیچ به نوع کارابری و صنعت بستگی دارد. پیچ های متداول در صنایع سنگین و ماشین آلات عمدتا شش گوش، آلن و استاد بولت هستند.

2. ابعاد پیچ و مهره

انتخاب ابعاد مناسب پیچ و مهره ها شامل قطر خارجی و طول آنها متناسب با بار وارده به آنها بوده و تاثیر بسزایی در قیمت پیچ و مهره ها داشته و در کل یک پروسه کاملا مهندسی می باشد. جهت سفارش پیچ و مهره اعلام ابعاد الزامی می باشد.

3. متریال شامل کلاس و یا گرید

پیچ و مهره ها بسته به کاربری که دارند و تنش کششی و برشی که به آنها وارد میشود با جنس و تنسایل مختلفی تولید می شوند. به عنوان مثال پیچ های شش گوش با کلاس 5.6 آهن، 8.8 خشکه، 10.9 و 12.9 و در سیستم آمریکایی با گرید 2، 5 و 8 تولید میشوند. مشخص کردن متریال شامل کلاس و گرید نیز امری کاملا مهندسی بوده و اعلام متریال برای سفارش پیچ الزامی می باشد.

4. استاندارد تولید

پیچ و مهره ها با استاندارد های مختلفی تولید میشوند. عمومی ترین این استاندارد ها DIN, ISO, ASTM برای پیچ و مهره ها هستند. این استاندارد ها معمولا ابعادگل پیچ، عمق دنده، طول گام، نوع دنده (درشت Coarse یا ریز Fine) را مشخص میکند. بعنوان مثال برای پیچ های شش گوش استاندارد DIN933 تمام دنده و DIN931 نیم دنده, DIN6914 گل درشت و .... می باشد.

نوع آبکاری

بسته به شرایط محیطی دما ، رطوبت و مواد خورنده محیطی پیچ و مهره ها با آبکاری های مختلف گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم، داکرومات و ... عرضه میشوند . هر یک از انواع آبکاری برای شرایط محیطی متنوعی مناسب بوده و مزایا و معایب خود را دارند. انتخاب نوع آبکاری نیز امری مهندسی می باشد. از این رو میتوانید برای انتخاب آبکاری مناسب در حین سفارش از مهندسین مجرب گروه پیچ و مهره آژاکس راهنمایی بگیرید.

6. نوع و طول دنده

معمولا با انتخاب استاندارد پیچ و مهره طول دنده ، نوع دنده ، طول گام و متریک یا اینچی بودن پیچ و مهره ها نیز مشخص میشوند. اما در صورتی که ابعاد خاصی مد نظر شماست خارج از استاندارد در حین سفارش این ابعاد حتما باید قید شوند.

7. تعداد

مشخصا برای سفارش پیچ و مهره ها تعداد مورد نظر شما در پیش فاکتور قید میشود. بسیاری از پیچ و مهره ها بصورت وزنی و کیلویی و بسیاری دیگر بر حسب تعداد قیمت گذاری میشوند.

8. مهره و واشر

پیچ های صنعتی شش گوش و استاد بولت ها همراه با مهره های استاندارد های مختلف و واشر بسته میشوند. استاندارد مهره و واشر در اتصال پیچ ها باید متناسب با استاندارد و متریال پیچ انتخاب شود. مهره ها معمولا با تنسایل برابر یا بالاتر از پیچی که روی آن بسته میشوند و با همان آبکاری انتخاب میشوند.

9. زمان تحویل

بسیاری از استاندارد ها و متریال های پیچ خوراک بازار بوده و از آنجا که در تعداد انبود تولید میشوند زمان تحویل آنها کوتاه است. این در حالی است که برخی از استاندارد ها بسبب استفاده کمتر در قطر های مختلف موجود نبوده و نیاز به تولید دارند. علاوه بر این در صورتیکه درخواست شما پیچ و مهره آبکاری شده باشد خود فرایند آبکاری نیاز به زمان دارد. بنابراین حتما در زمان سفارش و تایید آن از زمان تحویل بار اطمینان حاصل نمایید.

10. استاندارد و تست ریپورت

در صورتیکه پیچ و مهره مورد نیاز شما نیاز به گذراندن مراحل و عملیات های حرارتی دارد و یا به دلیلی نیاز به استاندارد و تست ریپورت تایید متریال، تنسایل، تست ضربه و غیره را دارید در حین سفارش حتما آن را قید نمایید.

اطلاعات مربوط به استاد بولت ها شامل نوع دنده، استاندارد تولید، ابعاد اینچی، گرید استاد بولت چه استیل باشد و چه فولادی می باشد. همچنین در صورت سفارش استاد بولت فولادی نوع آبکاری سطحی آن که میتواند گالوانیزه سرد، گرم و یا داکرومات باشد نیز می بایست قید گردد.


تعداد بازدید : 554
برچسب ها : استاد بولت , سفارش پیچ و مهره ,
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 7 فروردين 1398 توسط علیرضا زاهدی اطهر

پیچ و مهره آژاکس تولید کننده و صادر کننده انواع پیچ و مهره شش گوش نیم دنده، تمام دنده Coarse و انواع استد بولت و پیچ متری می باشد.

محصولات ما طبق درخواست مشتریان با استاندارد درخواستی DIN933, Din931 و پیچ و مهره گل درشت DIN 6914 همراه با مهره های متریک DIN 934 و DIN 6915 عرضه میگردند.

همچنین صنایع پیچ و مهره آژاکس تولید کننده انواع پیچ متریک و استاد بولت طبق استاندارد های جهانی برای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می باشد. کلیه محصولات بنا به درخواست مشتریان بصورت سیاه و یا با آبکاری گالوانیزه سرد و گرم و در صورت نیاز مهندسان به آبکاری داکرومات عرضه میشوند.

تولید و عرضه استد بولت طبق استاندارد A193 و با متریال B7, استنلس استیل B8 و B16 در سایز های مختلف و اینچی تولید شده و در اختیار مشتریان قرار میگیرد. این مجموعه مفتخر به صادرات انواع پیچ و مهره شش گوش و استاد بولت به کشور های همسایه در طول 5 سال اخیر گردیده است و با دریافت استاندارد های تولید و تست ریپورت محصولات با کیفیت بالا توانسته به گسترش صادرات پیچ و مهره از ایران به عنوان یک کشور صنعتی در منطقه کمک کند.

استفاده از انواع بلبرینگ در صنایع مختلف و با اهداف مختلفی صورت می پذیرد. بلبرینگ ها قطعات صنعتی پر کاربردی هستند که از فولاد، استیل و یا سرامیک بسته به نوع کاربری تولید میشوند. بلبرینگ صنعتی در داخل خود از ساچمه بعنوان کاهش دهنده اصطکاک استفاده می کند. این ساچمه ها گاهی به شکل کروی، گاهی به شکل استوانه و گاهی نیز بشکه ای هستند. بلبرینگ برای تعلیقی بارهای محوری و شعاعی و ترکیبی مورد استفاده قرار میگیرد و دارای شکل ها و استاندارد های مختلفی نیز می باشد. انواع تسمه و برینگ صنعتی با برند های مختلفی تولید شده و کاربری گسترده ای دارند.


تعداد بازدید : 183
برچسب ها : پیچ و مهره آژاکس , پیچ و مهره , بلبرینگ صنعتی ,
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 7 فروردين 1398 توسط علیرضا زاهدی اطهر
صفحات وبلاگ
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : Tem98.Ir