تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
صنایع پیچ و مهره آژاکس

صنایع پیچ و مهره آژاکس

سیم بکسل گوستاولف آلمان با شعار “ارتباط با جهان از طریق کیفیت و امنیت” به تولید انبوه سیم بکسل در رده های کاربری مختلف در آلمان و 7 نقطه دیگر جهان می نماید. کاربری سیم بکسل گوستاولف در زمینه آسانسور، معماری، کشتی سازی، اتوماسیون و صنایع تولید کننده تجهیزات صنعتی و خانگی می باشد. سیم بکسل گوستاولف آلمان با بیش از 100 سال سابقه مستمر و موفق در امر تولید انواع سیم های فولادی و با بکار گیری تکنولوژی مدرن در جهت نوسازی و بهبود کیفیت خود قدم بر میدارد. برخی مزایای استفاده از سیم بکسل گوستا آلمان عبارتند از:

  • تنوع تولیدات گوستاولف: هدف از استفاده از سیم بکسل هر چه باشد چه هدف لیفتینگ باشد، نگه داری و حفظ بار، برش سنگ، ایجاد اتصال، چه جدا سازی و ایجاد توری گوستاولف آلمان سیم بکسلی مناسب برای صنعت مورد نظر با دارا بودن حداکثر راندمان کاری تولید می کند.
  • طول عمر و راندمان کاری: کیفیت سیم بکسل گوستاولف آلمان نه تنها در مقاومت کششی و تنسایل بالا بلکه در وزن پایین در واحد طول، طول عمر بالا و پایین بودن نرخ افزایش طول بر واحد نیرو می باشد. کیفیت و طول عمر بالای سیم بکسل گوستاولف بر اثر استفاده از مفتول هایی با حداکثر کیفیت در تولید استرند ها و مکانیزم کاملا مهندسی تولید می باشد. کلیه سیم بکسل های گوستاولف آلمان قبل از عرضه به بازار بصورت کامل مورد تست قرار گرفته و همراه با تست ریپورت عرضه میشوند.

تعداد بازدید : 61
برچسب ها : سیم بکسل گوستاولف آلمان , کیفیت سیم بکسل , سیم بکسل ,
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 1 بهمن 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

جرثقیل یا به زبان پارسی گرانبر وسیله‌ای ‌است که بار را در راستای قائم با ترکیب شش جهت حرکتی کنترل پایا جابه‌جا می‌کند.
جرثقیلها دارای مدلهای مختلفی اعم از سقفی ، ماشینی ، برجی و … میباشند . که از بین این مدلها ، جرثقیلهای سقفی که برای جابجایی بار در انبارها و سالنهای تولیدی و صنعتی قابل نصب هستند را میتوانید از شرکت بازرگانی هارد وایر تهیه نمایید. این نوع جرثقیل ها معمولاً دارای دو ریل موازی است که به صورت افقی در طول سالن نصب شده و جرثقیل به صورت (محدود در شش جهت) بر روی آن حرکت می‌کند.
انواع جرثقیلهای سقفی موجود در این شرکت عبارتند از : دستی ، برقی ، بادی و ضد جرقه.


تعداد بازدید : 65
برچسب ها : جرثقیل دستی , جرثقیل برقی , جرثقیل سقفی ,
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 1 بهمن 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

قلاب دینام استیل Stainless steel eye bolt که به آن پیچ چشمی استیل نیز گفته می شود یکی از ابزار های مکانیکی و زیر دسته اتصالات استنلس استیل محسوب می شود که از آن برای لیفتینگ بار های سنگین و اغلب برای بلند کردن ماشین آلات یک تکه دارای پیچ و یا مهره سطحی برای لیفتینگ می باشد. قلاب دینام استیل را برای لیفتینگ انواع ژنراتور، الکتروپمپ، الکتروگیربکس، الکتروموتور، کمپرسور، دستگاه جوش و ماشین آلاتی به این سبک مورد استفاده قرار می دهند. قلاب دینام استیل بطور کلی در دو نوع قلاب دینام استیل نری دارای پیچ اتصال و قلاب دینام استیل مادگی دارای یک مهره در بخش بیرونی برای اتصال بر روی پیچ دسته بندی می شود. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع قلاب دینام استیل در سایز های و گرید های مختلف می باشد.


تعداد بازدید : 71
برچسب ها : قلاب دینام استیل , Stainless steel eye bolt ,
نوشته شده در تاريخ شنبه 13 دی 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

سیم بکسل با ساختار استاندارد حفاری Standard excavating wire rope نوعی از بافت با ساده ترین ترکیب مفتول ها یعنی مفتول هایی با قطر کاملا برابر در طول کل استرند ها می باشد. هر چند مقاومت کششی این نوع بافت سیم بکسل حفاری بالا می باشد اما در کل هم دارای انعطاف کمی است که یکی از فاکتور های کیفی سیم بکسل حفاری انعطاف بالاست و هم سایش بین لایه ای به میزان بالایی در آن اتفاق می افتد. سیم بکسل با ساختار استاندارد حفاری هم با مغزی از نوع کنفی که به شکل 6X19+FC نمایش داده می شود تولید می شود و هم بصورت مغز فولادی که به سبب یکسان بودن کلیه استرند ها از هر لحاظ در کل ساختار این سیم بکسل حفاری آن را بصورت 7X19 نیز نمایش می دهند. در اغلب موارد از آبکاری گالوانیزه برای پوشش سطحی مفتول های استرند های این سیم استفاده می شود. قطر مورد استفاده از سیم بکسل حفاری بافت استاندارد بسته به مقاومت کششی مورد نظر است و در اغلب موارد در صورت استفاده از مغزی فولادی در قطر های کمتر استفاده می شود.


تعداد بازدید : 70
برچسب ها : سیم بکسل حفاری , سیم بکسل 6X19+FC ,
نوشته شده در تاريخ شنبه 13 دی 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

جنس پلی اورتان الاستومتریک بکار گرفته شده در تولید تسمه جوشی مقاومت سایشی بالایی را برای این تسمه انتقال قدرت که بر روی فولی حرکت می کند پدید می آورد. شکل های متنوع تسمه جوشی شامل تسمه جوشی ساده، نخ دار، گریپ دار، نخدار گریپ دار، پنج ضلعی، پنج ضلعی نخ دار، هفت ضلعی، و در نهایت هفت ضلعی نخ دار می باشد. تسمه جوشی هم بصورت دنده دار و هم بصورت مسطح یکپارچه تولید می شود و بسته به نیاز صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. نوعی تسمه جوشی که به نام پلی کرد نیز از آن نام می برند دارای یک سطح مقطع به شکل دایره است که کاربری عمده آن اغلب در سورتینگ و جداسازی محصولات در کارخانجات صنعتی می باشد. قیمت تسمه جوشی استخوانی بر حسب سایز، برند و مشخصات فنی که دارد تغییر می کند. بلت سیتی (شهر تسمه) عرضه کننده انواع تسمه جوشی استخوانی با مشخصات فنی مختلف در ایران می باشد.


تعداد بازدید : 73
برچسب ها : تسمه جوشی استخوانی , تسمه جوشی , تسمه صنعتی ,
نوشته شده در تاريخ دوشنبه 1 دی 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

تسمه های پلی کرد که به نام بنکورد نیز نامیده می شوند اغلب در انتقال قدرت بکار گرفته می شوند و از نوع تسمه های جوشی هستند که اتصال دو سر پروفیل برش خورده در آنها که با طولی مشخص بریده شده است به سادگی انجام شده، اغلب دارای دوام و طول عمر بالایی هستند. هزینه حفظ و نگهداری تسمه های پلی کرد به سبب نداشتن لبه هایی که سایش بالایی را بوجود می آورند بسیار بالا و مناسب است. تسمه های پلی کرد در واقع در عموم صنایع بالاخص در صنایع شیشه سازی، در صنایع چاپ و بسته بندی و در صنایع کاشی کاری کاربرد دارند.

شهر تسمه


تعداد بازدید : 73
برچسب ها : تسمه پلی کرد , تسمه گرد پلی کرد ,
نوشته شده در تاريخ دوشنبه 1 دی 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

تسمه تایم متری آلمانی OPTIBELT سری ALPHA LINEAR که برای سیستم های خطی بسیار مناسب می باشد از سری خاصی از پلی اورتان از نوع ترموپلاستیک با قابلیت حرارتی بالا تولید شد است که برای افزایش مقاومت کششی در برابر تنش ها و در برابر ضربات که در زمان استارد ماشین آلات صنعتی بوجود می آیند از کورد ها و سیم هایی در داخل آن در راستای موازی با راستای تسمه تایم متری استفاده شده است. طول تثبیت شده این تسمه تایم متری که بر روی سطح آن از پلی اورتان بیرنگ با سختی 85 بر مقیاس Shore A و یا از فوم PU زرد رنگ و یا متریال های مشابهی مانند T2 در مرحله اکسترود بر روی این تسمه تایم متری آلمانی که با برند معتبر جهانی OPTIBELT عرضه می شود بکار گرفته شده است. بازرگانی ابتکار صنعت عرضه کننده انواع تسمه تایم متری در ایران می باشد.


تعداد بازدید : 36
برچسب ها : تسمه باز تایمینگ , تسمه تایمینگ متری , تسمه تایم متری ,
نوشته شده در تاريخ دوشنبه 1 دی 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

فنر یک نام کلی می باشد که به هر قطعه ای که خاصیت کشسانی دارد گفته می شود. فنر صنعتی در شکل های بسیار متنوعی تولید می شود و برای کاربری های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. خاصیت اصلی فنر ها بازگشت به حالت اولیه پس از حذف نیروهای محرک وارد شده می باشد و از این رو از انواع فنر های کششی، فنر های پیچشی، فنر لول، فنر های فشاری، فنر دوقلو، فنر زیگزاگی، فنر حلزونی شکل های مختلف فنر برای بازگرداندن یک قطعه و یا قطعات به حالت اولیه استفاده می شود. امروزه تولید فنر در فنر سازی ها دستگاه های مدرن فرمینگ فنر که نقشه مهندسی تولید را از طریق کامپیوتر دریافت کرده و به فرم دهی فنر در شکل های مختلف متناسب با درخواست صنایع می پردازند. فنر ها حتی بصورت کاملا تخت نیز با خاصیت کشسانی بالا تولید می شوند که از آنها برای تعلیق بار در ماشین الات و حتی خودرو ها استفاده می شود.

منبع مقاله


تعداد بازدید : 35
برچسب ها : انواع فنر , فنر لول , فنر پیچشی ,
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 26 آذر 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

بلبرینگ Angular ان تی ان NTN نوعی بسیار مناسب از بلبرینگ برای اتصال بر روی محور های افقی بالاخص محورهایی است که در ماشین آلات مکانیکی دینامیک با سرعن زاویه ای بسیار بالا در حرکت هستند. نوع قرار گیری و طراحی خاص این بلبرینگ ان تی ان NTN این قابلیت را فراهم می آورد تا تمامی جهات بار وارده از نوع شعاعی را تعلیق نماید. با توجه به اینکه اینرسی دورانی بالا و گریز از مرکز گاهی شرایط را برای بار های محوری نیز فراهم می آورد از این بلبرینگ تماس زاویه ای بر روی شافت های سرعت بالا استفاده بسیاری می شود. قابلیت تعلیق بار محوری و شعاعی بسته به نوع طراحی بلبرینگ Angular ان تی ان NTN می تواند متفاوت باشد و برای بار های محوری بزرگتر می بایست زاویه با افق بیشتری در طراحی بلبرینگ تماس زاویه ای لحاظ گردد. شرکت رول صنعت زاگرس وارد کننده و عرضه کننده انواع بلبرینگ تماس زاویه ای Angular در سایز های مختلف در ایران می باشد.

برند NTN ژاپن


تعداد بازدید : 88
برچسب ها : برند NTN ژاپن , بلبرینگ NTN , بلبرینگ ژاپنی ,
نوشته شده در تاريخ دوشنبه 26 آبان 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK thrust bearing در کد های مختلفی برای اتصال بر روی انواع ماشین آلات صنعتی کشاورزی، معدنی، راهسازی و ... تولید می شود. اغلب در تولید بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK از استاندارد ابعاد میلیمتری استفاده می شود که مطابق با استاندارد های متریک جهانی DIN, EN , ISO تولید شده اند و بصورت مدون و دسته بندی شده در داخل بروشور های این برند معتبر ژاپنی نیز درج شده اند. بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK در اصل برای تعلیق بار های محوری طراحی شده است و بسته به نوع طراحی، عمق شیار اتصال ساچمه بر روی رینگ ها و قفسه و لبه هایی که برای رینگ های بیرونی طراحی شده است ممکن است تا اندازه ای نیز برای تعلیق بار های شعاعی که از انحراف لحظه ای محور بوجود می آیند آماده شده باشد. بلبرینگ محوری کف گرد ان اس کا NSK بصورت روغن کاری شده و یا گریس کاری شده که پایه ان متناسب با سایز و سرعت زاویه ای اعمالی بر بلبرینگ تعیین می شود انتخاب می شود به بازار عرضه می شود. توزیع یکنواخت بار بر روی تمامی ساچمه ها و یا به بیان ساده تر درگیری هم زمان و یکپارچه تمامی ساچمه ها در ساختار بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK می تواند از مزایای مثبت در جهت افزایش قابلیت بارگذاری محوری بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK در اتصال با شافت های عمودی باشد.

برند NSK ژاپن


تعداد بازدید : 47
برچسب ها : بلبرینگ کف گرد NSK , بلبرینگ محوری , بلبرینگ ژاپنی ,
نوشته شده در تاريخ دوشنبه 26 آبان 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

بلبرینگ کویو KOYO از نوع کف گرد که در زبان انگلیسی Thrust ball bearing خوانده می شود دارای یک ویژگی بسیار ایده آل ساختاری می باشد و آن قرارگیری هم ارتفاع ساچمه ها در ساختار این بلبرینگ کف گرد می باشد. این امر کمک می کند تا تحت بارگذاری های شدید که به سبب اتصال بلبرینگ کویو KOYO از نوع کف گرد بر روی شافت عمودی تحت تاثیر وزن شافت بوجود می آید نوزیع یکنواخت و مناسبی از بار بر روی شافت صورت پذیرد که قابلیت های بسیار مناسبی را برای بلبرینگ کویو KOYO از نوع کف گرد فراهم می آورد. بطور کلی تمامی محصولات صنعتی بالاخص صنایع فولاد کشور ژاپن به طول عمر بسیار بالا شهرت دارند که بواسطه استفاده از متریال بسیار مناسب و عملیات بسیار ویژه و منحصر به فرد حرارتی انجام گرفته بر روی این اجزای صنعتی می باشد. رول صنعت زاپرس تامین کننده و وارد کننده بلبرینگ کویو KOYO از نوع کف گرد در ایران برای اتصال بر روی شافت ها در ماشین آلات صنعتی مختلف و با سایز های متنوع می باشد.


تعداد بازدید : 48
برچسب ها : بلبرینگ کف گرد کویو KOYO , بلبرینگ KOYO , KOYO ,
نوشته شده در تاريخ دوشنبه 26 آبان 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

تیفور سیم بکسلی 3.2 تنی چینی Chinese Tirfur که با برند Super til در ایران عرضه می شود که دارای یک سیم بکسل مخصوص تیفور به طول 20 متر می باشد دارای قابلیت تعلیق بار به میزان 3200 کیلوگرم را بصورت عمودی داشته و برای کشش بار بر روی سطوح که مهمترین کاربری تیفور های صنعتی می باشد تا بالاتر از 5 تن نیز عمل می کند. تیفور سیم بکسلی که در یک سمت از طریق چشمی سیم بکسل بر روی یک سطح قلاب شده و از آن بصورت تکیه گاه استفاده می کند دارای وزن تقریبی 27 کیلوگرم می باشد . امرم دستی 1 متری این تیفور طی یک رفت و برگشت سبب جمع شدن سیم بکسل و کشش و جایجایی اقلام می شود. نوع سیم بکسل بکار گرفته شده در این تیفور از جنس فولاد آلیاژی با تنسایل بالا می باشد.


تعداد بازدید : 44
برچسب ها : کاربری تیفور های صنعتی , انواع تیفور ,
نوشته شده در تاريخ شنبه 24 آبان 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

سیم بکسل ها در متراژ مختلف بر حسب نوع کاربری از روی قرقره های 1000 متری برش می خورند و در مرحله بعدی اغلب برای ایجاد قابلیت اتصال با قلاب و یا دیگر اتصالات لیفتینگ به روش های مختلفی مانند پرس سیم بکسل، بافت سیم بکسل، سوکت زنی سیم بکسل و یا ترکیب بافت و پرس به شکل اسلینگ سیم بکسل در می آیند. اما در واقع آنچه برای برش زنی سیم بکسل در عرف بزار اتفاق می افتد که برش سیم بکسل در متراژ مشخص با سنگ فرز می باشد روشی عامیانه و غیر صحیح می باشد. برش زنی سیم بکسل به این روش شرایط را برای باز شدن بافت استرند ها از یکدیگر در سر های برش خورده قراهم می آورد در روش عمومی بازاری دو طرف برش خورده سیم بکسل را اغلب با دو سیم می بندند تا از باز شدن آن جلوگیری به عمل آید. با اینوجود یک روش علمی و مناسب تری از لحاظ فنی برای ایجاد برش سیم بکسل می باشد.

منبع تکین بکسل


تعداد بازدید : 81
برچسب ها : نحوه صحیح برش سیم بکسل , برش سیم بکسل ,
نوشته شده در تاريخ شنبه 24 آبان 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

تاسیسات ساختمان ها یکی از بخش های بسیار مهم در ساختمان ها می باشد که آرامش زندگی در ساختمان را تضمین می کند. تاسیسات ساختمان شامل تجهیزات آب رسانی، سرمایشی، گرمایشی ، عایق کاری و تهویه مطبوع را شامل می شود. در بسیاری از موارد تاسیسات ساختمان را که در واقع بخش زنده ساختمان ها محسوب می شود به قلب ساختمان تشبیه می کنند. تجهیزات صنعتی بسیاری در تاسیسات ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند که برخی در مرحله سخت کاری و برخی دیگر در مرحله نازک کاری اضافه می شوند. برخی از تجهیزات تاسیساتی ساختمان ها به قرار زیر می باشند.

  1. لوله و اتصالات که در واقع در مرحله سخت کاری ساختمان و اغلب قبل از مرحله بتن ریزی اضافه می شوند. لوله کشی ساختمان ها نیاز به نقشه دقیق و مهندسی برای آب رسانی به کلیه مراکز شستشو و لوله کششی پکیج، شوفاژ، موتور خانه و لوله های مربوط به سیستم های گرمایشی و سرمایشی دارد. همچنین لوله کشی برای سیستم های گاز رسانی ساختمان نیز بصورت مجزا با رعایت کلیه پروتکل های امنیتی صورت می پذیرد.
  2. نصب سیستم های حرارتی و برودتی شامل کلیه سیستم های گرمایشی مانند سیستم شفاژ و پکیج و گرمایش از کف و همچنین سیستم های سرمایشی شامل چیلر ها، کولر ها و سیستم های تحویه می باشد.
  3. نصب سیستم های داخلی سرویس ها و آشپزخانه ها ، طراحی فاضلاب ها ی خروجی و ارتباطات وابسه به سیستم های حرارتی و رطوبتی از دیگر خدمات در حوزه تاسیسات ساختمانی قرار دارند.

تعداد بازدید : 43
برچسب ها : تاسیسات ساختمانی , لوله کشی ساختمان ها ,
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 13 آبان 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

یکی از اصلی ترین روش های افزایش طول عمر و ماندگاری بلبرینگ ها روانکاری مناسب این قطعات صنعتی می باشد. هر چند طراحی، دقت در اندازه گیری و تولید ساچمه و رینگ و میزان صیقل سطحی اجزای بلبرینگ بعنوان اصلی ترین روش بهبود طول عمر و کاهش اصطکاک محسوب می شود اما یکی از اجزای جانبی بلبرینگ ها که بصورت روشنی در طول عمر این قطعات صنعتی نقش دارد روانکاری بلبرینگ NTN محسوب می شود.

روانکاری بلبرینگ ها با بکارگیری انواع روغن و انواع گریس صورت می پذیرد. بر اثر روانکاری یک لایه بسیار نازک از روغن در بین سطح دو فلز یعنی رینگ و ساچمه قرار گرفته و از سایش مستقیم این اجزا بر روی یکدیگر محافظت کرده و علاوه بر این به خنک کاری بهتر بلبرینگ و رولبرینگ NTN نیز کمک می کند. انتخاب بین انواع مختلف روغن و گریس برای روانکاری بلبرینگ NTN بر حسب نوع بار وارده بر ساختار، سرعت زاویه ای اتصال و البته سایز بلبرینگ می باشد.

بلبرینگ NTN یکی از برند هایی است که برای روانکاری از گریس با قابلیت های بسیار بالایی چون گریس هایی بصورت نسوز، گریس هایی با قابلیت حفظ شکل فیزیکی در دماهای بسیار بالا مانند گریس با پایه فلزی لیتیوم و گریس با پایه فلزی آلومینیوم استفاده می کند.


تعداد بازدید : 47
برچسب ها : روانکاری بلبرینگ , گریس بلبرینگ , بلبرینگ NTN ,
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 13 آبان 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

بلبرینگ ها و رولبرینگ ها هر یک دارای قابلیت هایی بوده و در مواردی بکارگیری بلبرینگ و بر عکس در مواردی بکارگیری رولبرینگ ها بر روی اتصالات ماشین آلات صنعتی مناسب تر به نظر می رسد. اما استفاده از بلبرینگ ها و رولبرینگ ها هر دو در شرایطی با مشکلات مربوط به خود روبرو هستند که بر طرف کردن این مشکلات چالشی بوده است که جلوی تولید کنندگان رولبرینگ ها وجود داشته است. طراحی و تولید رولبرینگ بشکه ای مناسب ترین راهکاری است که تولید کنندگان بلبرینگ و رولبرینگ اتخاذ نموده اند که در نهایت برای اولین بار توسط برند SKF سوئد به انجام رسیده است.

رولبرینگ بشکه ای از نوعی ساچمه به شکل بشکه پخی خورده و منحنی استفاده می کند. این طراحی ویژه ساچمه رولبرینگ ها سبب می شود اولا بر خلاف رولبرینگ استوانه ای که در آ« گوشه های تخت ساچمه سبب سایش بالالتر و اصطکاک بالاتر در ساختار شده و مانع از آزادی حرکت ساچمه ها می شدند درجه آزادی این ساختار از رولبرینگ صنعتی بسیار بالا و نزدیک به درجه آزادی ساچمه بلبرینگ باشد.

از طرف دیگر در داخل ساختار بلبرینگ ها به سبب طراحی خاص ساچمه های کروی تماس نقطه ای بین رینگ و ساچمه وجود داشت که این امر نیز از طرف دیگر سبب بالا رفتن تمرکز تنش در ساختار بلبرینگ می شود. ساچمه بشکه ای در داخل رولبرینگ بشکه ای هر چند سطح تمامی برابر با تماس رولبرینگ ها ندارد اما این سطح بالاتر از تماس نقطه ای ساچمه بلبرینگ ها بوده و سبب بالا رفتن قابلیت تعلیق بار می شود.


تعداد بازدید : 87
برچسب ها : ساچمه بشکه ای , رولبرینگ بشکه ای , انواع رولبرینگ ,
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 13 آبان 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

بلبرینگ ها را حتما می شناسید و نمونه هایی از آنها را در ماشین آلات صنعتی دیده اید. ساده ترین و پر کاربرد ترین بلبرینگ ها می تواند بلبرینگ شیار عمیق باشد که حتی در خودرو های شخصی نیز نمونه ها و سایز های متعددی از آنها دیده می شود. اما اتصال بلبرینگ ها هم به زاویه قرار گیری شافت و هم به نوع باری که وارد می کند بستگی دارد. بدین معنا که در بسیاری از موارد شافت متصل به بلبرینگ به سبب سرعت زاویه و اینرسی بالا و یا ضربات ناشی از حرکت دیگر اجزای موتور با تغییر در زاویه و نیروی های ناخواسته ای همراه می شود.

بلبرینگ با قابلیت تنظیم زاویه اتصال یکی از انواع بلبرینگ هایی است که امروزه بالاخص بر روی ماشین آلات با گریز از مرکز بالای روی شافت استفاده می گردد. بر خلاف دیگر انواع بلبرینگ که یک ردیف ساچمه دارند این نوع بلبرینگ دارای دو ردیف ساچمه است که نحوه قرار گیری آنها بصورت زیگزاگی می باشد.

ارتفاع قفسه در بلبرینگ با قابلیت تنظیم زاویه برای جایگیری دو ردیف ساچمه بلند تر از ارتفاع بلبرینگ های ساده می باشد و وزن نهایی و قیمت این بلبرینگ ها نیز در مجموع بالاتر است.


تعداد بازدید : 45
برچسب ها : بلبرینگ با قابلیت تنظیم زاویه , اجزای اتصال بلبرینگ ,
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 13 آبان 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

اغلب ابزار و اتصالات لیفتینگ از جنس فولادی هستند. اما در شرایطی خاص از ابزار آلات و اتصالات استیل نیز استفاده می شود. اما در واقع تفاوت اصلی فولاد و استیل در چیست؟

از انواع اتصالات فولادی اسلینگ می توان به سیم بکسل فولادی، زنجیر فولادی و اتصالات اسلینگ قلاب، شگل، مهارکش، بست بکسل و دیگر موارد فولادی نام برد. فولاد دارای آلیاژ های مختلفی است و از مشتقات عنصر فلزی آهن می باشد که همراه با افزودنی هایی از جمله کربن که برای بالا بردن قابلیت کششی آهن به آن اضافه شده و درصد هایی از منگنز، گوگرد، فسفر و منیزیم تشکیل می شود. در ساختار اتصالات فولادی لیفتینگ حداقل از 90 الی 95 درصد آهن استفاده شده است.

این امر در رابطه با اتصالات لیفتینگ استنلس استیل صدق نمی کند و تنها بین 65 الی 70 درصد کل حجم اتصالات استیل را آهن تشکیل داده است. باقی این ترکیب در سطحی وسیع توسط کروم و نیکل تشکیل شده و افزودنی هایی فراتر از افزودنی های فولادی مانند مولیبدنیوم نیز در ترکیب اتصالات استیل 316 استفاده شده است.


تعداد بازدید : 39
برچسب ها : اتصالات فولادی اسلینگ , استنلس استیل , اتصالات استیل ,
نوشته شده در تاريخ يکشنبه 11 آبان 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

سیم بکسل آسانسوری چینی Chinese elevator wire rope که با دو ساختار کاملا متفاوت یکی برای اتصال کابین آسانسور با ساختار فولادی و دیگری برای اتصال گاورنر آسانسور با ساختاری ترکیبی فولادی و کنفی با محوریت الیاف کنفی تولید می شود. امروزه به جز در موارد خیلی حساس که برای کاربری از سیم اتصال آسانسور گوستاولف آلمان استفاده می شود که دارای بالاترین قابلیت چه از نظر میزان کششی، انعطاف و طول عمر در میان سیم بکسل آسانسوری موجود در بازار می باشد اغلب از سیم بکسل آسانسوری چینی با برند های مختلف استفاده می شود. شایان ذکر است با توجه به به روز رسانی و بهبود ماشین آلات صنعتی تولید کننده مورد استفاده در تولید سیم بکسل کیفیت سیم بکسل آسانسوری چینی نیز در طی دها های گذشته بهبود بسیاری داشته است.


یکی از اصلی ترین تولید کنندگان سیم بکسل آسانسوری در چین که محصولات آن بصورن پیوسته در ایارن توسط وارد کنندگان این محصول وارد می شود شرکت JIANGSU می باشد که سیم بکسل آسانسوری را هم بصورت مغز فولادی و هم بصورت مغز کنفی تولید و به بازار عرضه می کند. ادوات لیفتینگ چینی در طی دهه گذشته پیشرفت چشمگیری داشته اند بگونه ای که برند های چینی هم اکنون در حال گسترش پخش محصولات خود در اقصی مقاط دنیا نیز می باشد. بکارگیری استاندارد های بین المللی در تولید به بهبود بازار برای این محصولات کمک شایانی نموده است.


تعداد بازدید : 36
برچسب ها : ادوات لیفتینگ , اتصالات چینی , سیم اتصال آسانسور , لیفتنگ بار ,
نوشته شده در تاريخ يکشنبه 11 آبان 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

احتمالا کلمه اسلینگ سیم بکسل را در صورتیکه در زمینه های لیفتینگ و صنایع فعالیت دارید شنیده باشید. کلمه اسلینگ در زبان انگلیسی به معنای بلند کردن و لیفت می باشد و اسلینگ سیم بکسل یک ابزار صنعتی می باشد که دارای قابلیت های بالایی برای لیفتینگ بار است. پس از برش زدن سیم فولادی بکسل عملا در این حالت استفاده از سیم بکسل مقدور نبوده و نیاز به ایجاد چشمی هایی برای استفاده از انواع اتصالات فولادی سیم بکسل مانند انواع قلاب و شگل، انواع مهارکش و یا اتصالات دیگر می باشد و از این رو نساز به ایجاد اسلینگ سیم بکسل وجود دارد.

اسلینگ سیم فولادی به روش های مختلفی مانند پرس، سوکت زنی و یا در روش های سنتی تر از روش بافت سیم فولادی میسر می شده است. اسلینگ سیم فولادی بکسل یک ابزار حساس صنعتی است که با توجه به بکارگیری آن بر روی ماشین الات برای اهداف لیفتینگ می بایست حتما مورد تست قرار گرفته و سرتیفیکت لازم نیز ارائه گردد. انوع اتصالات فولادی سیم بکسل در گرید های فولادی مانند گرید G80 دارای کاربری عمده ای بوده و اغلب بصورت مشترک در اتصالات زنجیر نیز بکار می روند.


تعداد بازدید : 38
برچسب ها : اسلینگ سیم فولادی , اتصالات فولادی سیم بکسل ,
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 7 آبان 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

برای اتصالات بار بر روی جرثقیل ها و تاور کرین ها از سیم بکسل استفاده می شود. البته ساختار دو سیم بکسل بکار گرفته شده بر روی جرثقیل و تاور کرین کاملا با یکدیگر متفاوت می باشد چرا که سیم بکسل جرثقیل اغلب بصورت اسلینگ و برای لیفتینگ بار در ارتفاعات کم استفاده می شود حال آنکه سیم بکسل تاور کرین ها بسیار امنیتی بوده و برای لیفتینگ میزان بالایی از بار در ارتفاعات بلند استفاده می شود.

از سیم فولادی نتاب که قابلیت گردش در هیچ جهتی را ندارد بر روی تاور کرین ها استفاده می شود که در سایز های 8 الی 24 میلیمتر نیز استفاده می شود. مفهوم سیم فولادی و یا سیم بکسل نتاب استفاده از تعداد زیادی درشته برای تولید این سیم بکسل صنعتی است که جهت تاب یا گردش لایه ها در هر مرحله عوض می شود. این در حالی است که کاربری سیم فولادی بکسل بر روی جرثقیل ها از نوع ساده بتاب با ساختار 6X19 می باشد.


تعداد بازدید : 39
برچسب ها : سیم فولادی نتاب , کاربری سیم فولادی بکسل ,
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 7 آبان 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

کاربری سیم بکسل در صنایع بسیار گسترده است و تمامی صنایع سنگین به نوعی مصرف کننده سیم بکسل های فولادی و حتی گاهی سیم بکسل های استنلس استیل می باشند. سیم بکسل حفاری یکی از انواع سیم بکسل صنعتی با بیشترین میزان کاربری در کنار سیم بکسل نتاب و سیم بکسل آسانسوری محسوب می شود. سیم بکسل حفاری از نظر ساختار دقیقا با سیم بکسل آسانسوری برابری می کند و دارای ساختار 6 استرندی می باشد که از جنس فولادی با مغزی کنفی یا فولادی تولید می شود. در دکل های حفاری برای حفاری چاه های نفتی از انواع سیم بکسل حفاری استفاده می شود کاربری سیم بکسل حفاری در سایز های 8 الی 12 میلیمتر بسیار گسترده است.

فاکتور های کیفی سیم بکسل حفاری

سیم بکسل حفاری برای داشتن کیفیت عملکرد مناسب اولا باید دارای انعطاف و فنریت بالایی بوده مقاومت حرارتی مناسبی نیز داشته باشد. تنسایل مقاومت سیم بکسل حفاری اغلب یا 1770 و یا بالاتر بر مقیاس نیوتن بر میلیمتر مربع انتخاب می شود و بر روی سطح بیرونی مفتول های این سیم بکسل از آبکاری گالوانیزه سرد استفاده شده است. کیفیت مغزی، قرارگیری مغزی بصورت کامل در داخل استرند ها نیز از دیگر مشخصات کیفی سیم بکسل حفاری محسوب می شوند.


تعداد بازدید : 55
برچسب ها : کاربری سیم بکسل , سیم بکسل حفاری ,
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 8 مهر 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

دو مورد از پر کاربردترین ابزار ها در لیفتینگ بار یکی زنجیر فولادی بار می باشد که در سایز های مختلف به روش فورج گرم تولید می شود و دیگری تسمه حمل بار می باشد که از جنس الیاف پلی استر و تا تناژ بالاتر از 35 تن نیز تولید می شود. کاربری های زنجیر بار فولادی چه بصورت اسلینگ زنجیری در لیفتینگ بار و چه برای اتصالات صنعتی گسترده تر از تسمه حمل بار می باشد و دارای وزن بیشتر سطح سخت تر و قطر و ضخامت کمتری برای لیفتینگ بار است. زنجیر بار فولادی اغلب از گرید صنعتی فولادی G80 تولید می شود که طی عملیات حرارتی به این گرید رسیده و بصورت آبکاری شده و یا رنگ خورده برای افزایش مقاومت محیطی در بازار یافت می شود.

تسمه حمل بار

تسمه حمل بار که به رنگ های مختلفی نیز در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد از بافت الیاف مصنوعی پلی استر با خصوص بالای 99% تولید و عرضه می شود و در شکل های مختلف بصورت تسمه تخت، تسمه گرد و تسمه جغجغه مورد استفاده قرار می گیرد. تسمه حمل بار به رنگ بنفش دارای قابلیت لیفتینگ بار 1 تن، سبز رنگ با قابلیت لیفتینگ دو تن، سرد سه تن و به همین ترتیب بالاتر می باشد.


تعداد بازدید : 100
برچسب ها : زنجیر فولادی بار , تسمه حمل بار ,
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 8 مهر 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

برند های ژاپنی تولید کننده بلبرینگ و رولبرینگ در دنیا به سبب طول عمر بسیار بالا و روغن کاری بسیار ایده آلی که دارند شهرت دارند. بطور کلی در صنایع محصولات صنعتی کشور ژاپن به طول عمر و دوام بالا شهرت دارند. تکنولوژی بالای فراوری فلزات بکار رفته در تولید بلبرینگ و رولبرینگ، استفاده از متریال هایی با کیفیت اولیه بسیار بالا، استفاده از گریس با پایه های بسیار ویژه مانند لیتیوم که طول عمر کاری بسیار بالایی را فراهم می آورد از جمله این ویژگی ها است.

بلبرینگ ناچی NACHI یکی از این انواع بلبرینگ تولیدی کشور ژاپن می باشد که در بسته بندی های آبی رنگ در بازار عرضه می شود و در انواع مختلف بلبرینگ های محوری و شعاعی در بازار یافت می شود. بلبرینگ ناچی NACHI در ساخار خود از ترکیبات فولادی دارای منگنز، گوگرد و فسفر به همراه افزاینده های سختی دیگر استفاده می کند و دارای سختی بالای 60 راکول است.

بلبرینگ NTN یکی دیگر از محبوب ترین برند های ژاپنی تولید کننده در دنیا محسوب می شود که نه تنها در تولید انواع بلبرینگ و رولبرینگ بلکه در تولید یاتاقان ها و یاتاقان بلبرینگ ها نیز دارای تبهر بالایی می باشد. استفاده از روان کننده های بسیار با دوام مانند گریس با پایه لیتیوم از ویژگی های اصلی بلبرینگ NTN محسوب می شود.


تعداد بازدید : 94
برچسب ها : بلبرینگ NTN , بلبرینگ ناچی NACHI , رولبرینگ ,
نوشته شده در تاريخ يکشنبه 15 تير 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

برند های اروپایی فغال در زمینه صنعت چه در زمینه تولید بلبرینگ و رولبرینگ و چه در هر زمینه صنعتی دیگری در دنیا دارای محبوبیت بسیار بالایی هستند. دلیل این محبوبیت استاندارد صنایع اروپا CE می باشد که استاندارد کیفی محسوب می شود و از این رو برند های اروپایی تولید کننده بلبرینگ در دنیا دارای محبوبیت بالایی هستند.

برند های بسیاری از بلبرینگ و رولبرینگ در اروپا یافت می شوند که در این بین بلبرینگ FAG اف آ گ که محصول کشور آلمان می باشد علاوه بر استاندارد CE اروپا دارای استاندارد صنایع کشور آلمان نیز می باشد. همین توصیف به تنهایی مهری تایید بر کیفیت متریال اولیه، تکنولوژی بالای تولید، دقت و ظرفیت بالای بارگذاری و طول عمر بلبرینگ FAG محسوب می شود. در واقع این بلبرینگ توسط یکی از بزرگترین تولید کنندگان بلبرینگ و رولبرینگ یعنی شرکت شوفلر آلمان تولید می شود.

بلبرینگ SKF که محصول کشور سوئد می باشد یکی دیگر از بزرگترین تولید کنندگان اروپایی انواع بلبرینگ و رولبرینگ است. بلبرینگ SKF با کد های بسیار گسترده ای برای انواع ماشین آلات صنعتی با استاندارد های مختلف اینچی و میلیمتری تولید شده و دارای هندبوک های بسیار غنی از اطلاعات فنی و مهندسی است.


تعداد بازدید : 88
برچسب ها : بلبرینگ SKF , بلبرینگ FAG ,
نوشته شده در تاريخ يکشنبه 15 تير 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

بلبرینگ خودرو در واقع در دسته بلبرینگ های بسیار پر مصرف صنعتی قرار دارد و بنابراین تولید کنندگان بسیاری در دنیا به تولید این بلبرینگ ها می پردازند. از بلبرینگ در خودرو در قسمت های مختلفی استفاده می شود که مهمترین آنها بلبرینگ چرخ خودرو، بلبرینگ گیربکس خودرو، بلبرینگ دینام خودرو و بلبرینگ کلاچ خودرو می باشند.

بلبرینگ خودرو با برند های بسیار متنوعی به سبب میزان بالای استفاده از آن در بازار موجود می باشد که سهم وسیعی از بازار در دست تولید کنندگان چینی بلبرینگ می باشد. در میان انواع بلبرینگ خودرو بلبرینگ چرخ خورد که اغلب یا از نوع بلبرینگ شیار عمیق انتخاب می شود و یا از نوع رولبرینگ استوانه ای دارای تنش بالاتری می باشد. از نظر سایز بلبرینگ خودرو در کل در دسته بلبرینگ های سایز کوچک و متوسط قرار دارد.


تعداد بازدید : 89
برچسب ها : بلبرینگ خودرو , بلبرینگ چرخ خودرو ,
نوشته شده در تاريخ يکشنبه 15 تير 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

بطور کلی جرثقیل های دستی دارای سیستمی کاملا مکانیکی بوده و بصورت مجزا با دیگر اجزای الکترونیکی کار می کنند. جرثقیل دستی هم بصورت سیم بکسلی و هم بصورت زنجیر تولید می شود و گاهی در آن از بوش و گاهی نیز از یاتاقات بلبرینگ ها برای تعلیق بهتر بار و کاهش اصطکاک استفاده می شود. جرثقیل دستی یک ساز و کار ساده دارد و در آن زنجیر دستی بر روی چرخدنده با قطر بیشتر و زنجیر بار بر روی چرخدنده با قطر کمتر سوار می باشد و به همین علات بر اثر حرکت زنجیر دستی با سرعت بالاتر زنجیر بار بصورت آرام تری بر روی چرخدنده با قطر کمتر به حرکت در می آید. انواع مختلفی از یاتاقان بر روی این جرثقیل دستی می توان استاده کرد اما بلبرینگ کف شیار عمیق پر مصرف ترین آنها می باشد. جرثقیل دستی 5 تن VITAL بلبرینگ دار با زنجیر فولادی گرید G80 بعنوان زنجیر بار در بازار عرضه می شود.


تعداد بازدید : 84
برچسب ها : جرثقیل دستی 5 تن VITAL , جرثقیل بلبرینگ دار ویتال ,
نوشته شده در تاريخ شنبه 14 تير 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

جرثقیل دستی یکی از ابزار های کارامد صنعتی کارگاهی می باشد. جرثقیل دستی از 1 الی 25 تن تولید شده و با برند های متنوعی نیز در بازار مورد مصرف قرار می گیرد. جرثقیل های دستی هم به صورت بوش دار و هم بصورت بلبرینگ دار تولید و عرضه می شود و دارای دو چرخدنده در مرکز بلوک هستند که بصورت دیگیر یکی با قطر بالاتر و دیگری با قطر کمتری قرار دارد. جرثقیل دستی دارای 2 زنجیر یکی زنجیر دستی از جنس آهنی و دیگری زنجیر بار از جنس فولادی می باشد. یکی از معتبر ترین تولید ککندگان جرثقیل دستی در دنیا برند ویتال VITAL ژاپن می باشد. هر چند اغلب نمونه های جرثقیل ویتال موجود در بازار نمونه های طرح آن می باشد.


تعداد بازدید : 87
برچسب ها : جرثقیل دستی , جرثقیل بلبرینگ دار ,
نوشته شده در تاريخ شنبه 14 تير 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر
رولبرینگ بشکه ای دارای انواع مختلفی است. به بیان ساده تر رولبرینگ بشکه ای نوعی از رولبرینگ نبوده و بیشتر معرف نوع ساچمه بکار گرفته شده در رولبرینگ های صنعتی است. شکل ساچمه بشکه ای بگونه ای است که قابلیت های بسیار بالایی را برای رولبرینگ بشکه ای فراهم می کند. در واقع انحنای ایجاد شده بر روی ساچمه و لبه های پخ خورده در ساختار رولبرینگ بشکه ای این شرایط را فراهم می کند که دارای برخی از مزایای نسبی رولبرینگ استوانه ای در کنار برخی از مزایای بلبرینگ با ساچمه مدور باشد. استفاده از رولبرینگ بشکه ای میزان اصطکاک ایجاد شده را نسبت به رولبرینگ استوانه ای به میزان بالایی کاهش ده و قابلیت تعلیق میزان بار را نسبت به بلبرینگ ها افزایش می دهد.
تعداد بازدید : 80
برچسب ها : رولبرینگ , مزایای نسبی رولبرینگ , رولبرینگ بشکه ای ,
نوشته شده در تاريخ شنبه 14 تير 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر

زمانیکه صحبت از مشخصات مکانیکی بلبرینگ تیمکن TIMKEN بدون در نظر داشتن مشخصات و ترکیبات شیمیایی مقدور نیست بدین معنا که اولین و مهمترین فاکتور کیفی موثر بر مشخصات مکانیکی بلبرینگ TIMKEN تیمکن ناشی از انتخاب و ترکیب آلیاژ فولادی مناسب با پتانسیل های بالای کیفی می باشد. از این رو برند های معتبر تولید کننده مانند رولبرینگ و بلبرینگ تیمکن TIMKEN همواره با انتخاب ترکیباتی که قطعا پر هزینه نیز می باشند چرا که استفاده از آلیاژ های منگنز دار، مولیبدنیوم دار و فلزاتی گران بها از این قبیل قیمت تمام شده بلبرینگ را افزایش می دهد. اما زمانی که صحبت از کیفی باشد بلبرینگ تیمکن TIMKEN و برند هایی از این سطح کیفیت را فدای قیمت نکرده و مناسب ترین ترکیبات شیمیایی را در محصولات خود بکار می گیرند. برخی مشخصات مکانیکی بلبرینگ تیمکن TIMKEN به قرار زیر هستند.


تعداد بازدید : 80
برچسب ها : مشخصات مکانیکی بلبرینگ , TIMKEN ,
نوشته شده در تاريخ شنبه 14 تير 1399 توسط علیرضا زاهدی اطهر
صفحات وبلاگ
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : Tem98.Ir